Jedź wygodnie i bezpiecznie!

sakwy roweroweCzy jazda na rowerze jako forma spędzania wolnego czasu jest dobrym rozwiązaniem? Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy wiedzieć o tym, jak zdrowa ona jest i jak ważnym dla człowieka jest taki rodzaj „cardio”. Do tego jest to bardzo ekonomiczna forma spędzania aktywnie wolnego czasu, gdyż do jej uprawiania wystarczy sam rower.

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne!

Kaski rowerowe są tym, co jest niezbędne do tego, by poruszać się na rowerze. Obojętnie od tego, gdzie poruszamy się naszym jednośladem powinniśmy zadbać o to, by taka forma spędzania wolnego czasu była dla nas bezpieczna.

Jaki kask rowerowy wybrać?

Uważam, że bardzo dobrą propozycją będzie kask MTB – strzelam, że to najpopularniejszy typ kasku. Używany nie tylko do jazdy po górach, ale jako kask uniwersalny, nadający się również do turystyki czy jazdy po mieście. Kaski tego typu są wyposażone w daszek, który chroni nie tylko przed promieniami słońca, ale także gałęziami. Daszek zazwyczaj można odpiąć.

Co oprócz kasku będzie nam potrzebne?

Jeśli poruszamy się po powierzchniach w których może znajdować się błoto, to dla komfortu jazdy musimy zaopatrzyć się w błotniki rowerowe. Będą one niezbędne do tego, by jazda sprawiała przyjemność, a nasze ubrania pozostały czyste.

Drobiazgi i brak kieszeni

Każdy z nas zabiera wszędzie ze sobą kilka drobiazgów, gdzie je schować w momencie, kiedy idziemy na rower? Naszą rowerową kieszeń mogą spełniać sakwy rowerowe.