Tkanina skarpety dla biegacza

Zanim zaczniemy biegać, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Między innymi na pogodę, stan naszego zdrowia, a także dobrać odpowiednią odzież. Wszystkie czynniki są ważne i odpowiednie przygotowanie pozwala znacząco poprawić komfort naszego treningu. Szczególnie ważną role odgrywają skarpetki.

Nie każda skarpetka jest taka sama. A jeżeli rozważany skarpety do biegania, to dobrze dobrana para zrobi różnice na tle pierwszej lepszej. Podczas biegania nasze stopy powinny być suche, tylko wtedy możemy mówić o wygodnym bieganiu. Pozostawianie wilgoci w okolicach stóp sprzyja powstawaniu pęcherzy. Do tego odpowiednio dobrana skarpeta poprawia pewność i utrzymanie równowagi.

Tkanina

Niezależnie od wyglądu oraz dopasowania skarpetki, najważniejszą jej cechą, będzie materiał, z którego została ona wykonana.

Wełna

Choć z pozoru najlepszym rozwiązaniem mogłaby wydawać się bawełna, to jej włókna zatrzymują wilgoć, ale niestety tylko od środka, co jest powodem uczucia chłodu zimą, a latem sprzyja powstawaniu pęcherzy. Świetnym rozwiązaniem jest wełna merynosów, która umożliwia oddychanie, a także świetnie odprowadza wilgoć. Do tego ma właściwości antybakteryjne, dlatego też nasze stopy później nie śmierdzą.

Poliester

Jedno z popularniejszych włókien syntetycznych. Skarpetki do biegania wykonane z poliestru zapewniają świetną cyrkulację powietrza oraz odprowadza wilgoć – w ofercie np. w mikesport. Jest też bardziej wytrzymały niż bawełna. Oprócz niego świetnie się nada nylon, który także jest syntetyczny i ma podobne właściwości.