Jak się ubrać do biegania?

Choć można by pomyśleć, że garderoba przeciętnego biegacza nie jest zbyt okazała i znaleźć w niej można co najwyżej spodenki do biegania, niepotliwą koszulkę i dobrej jakości buty, to zaskoczenie było by spore, ponieważ dobry i doświadczony biegacz wie, że jego ubrania muszą być znacznie bardziej rozwinięte.

Co na lato?

Najprostszą i najprzyjemniejszą porą roku dla biegacza jest oczywiście lato. W czasie, gdy temperatura znacznie przekracza dwadzieścia stopni Celsjusza i to nawet wieczorami, nie istnieje specjalny problem doboru odpowiedniego stroju. Tak na prawdę wystarczy w takie dni założyć na siebie spodenki biegowe, jakąś w miarę luźną koszulkę do biegania, najlepiej taką bez rękawków i cieszyć się kolejnymi przebiegniętymi kilometrami.

A na zimę?

Sytuacja nieco się komplikuje, gdy temperatura zaczyna spadać, a słońce zachodzić coraz to wcześniej i wcześniej. Jesień, a nawet i zima nie są jednak chwilami, gdy buty trzeba odstawić na półkę i czekać na pierwsze wiosenne promienie słońca.
Doświadczony biegacz wie, że w takie dni wystarczy ubrać dobre i ocieplane spodnie do biegania, porządny zestaw termoaktywny i oczywiście kominiarkę na głowę i bez żadnych przeszkód można udać się na kolejny trening.
Kluczem w czasie niższej temperatury jest zachowanie po pierwsze odpowiedniej temperatury ciała, a po drugie nie dopuszczenie do zbyt dużego przepocenia się podczas biegu. Z tego powodu niezalecane jest mimo wszystko zakładanie kurtek, a korzystanie jedynie z ubrań termoaktywnych.