Jaką wybrać czapke na rower?

Jazda na rowerze jest uwielbianym sportem wielu osób aktywnych zawodowo. Wybierając się na przejażdżkę rowerową wiele osób często zastanawia się jakie nakrycie na głowę wybrać, aby jazda jednośladem była przyjemna i w pełni komfortowa.

Odpowiednia czapka rowerowa powinna być nieodłączną odzieżą każdej osoby uprawiającej ten sport. Wyróżniamy następujące odzienia na głowę dla rowerzystów:

– czapki z daszkiem
– czapki pod kask
– opaski rowerowe
– bandany rowerowe
– kominiarki i maski
– czapka z membraną
– ochraniacze na kask
– kaski na rower
– buffy

Wybierając się na przejażdżkę rowerową warto zadbać o to, aby było nam ciepło w głowę podczas jazdy zimą oraz chłodno podczas jazdy latem.

Czapka na rower, kominiarka, buffy a może opaski – którą z nich wybrać?

Czapki kolarskie powinny być odpowiednio dobrane do temperatury na zewnątrz oraz do naszego indywidualnego komfortu cieplnego – https://www.mikesport.pl/odziez-rowerowa/czapki-bandany-chusty-opaski-kominiarki/czapki-zimowe-rowerowe.html.
Osoby mające bardzo krótko obcięte włosy mogą śmiało sięgnąć po cienką czapkę treningową z siatki w przypadku nieco niższych temperatur. Odzienie to dobrze odprowadza wilgoć, a dzięki cienkiej strukturze materiału świetnie nadaje się do założenia pod kask.
Z kolei popularne wśród wielu rowerzystów buffy doskonale chroni zarówno przed słońcem, jak i przez zimnem, w zależności od tego jaki jest gruby. Pełnić funkcję czapki rowerowej, komina oraz wygodnej opaski.
Jeśli rowerzyście zależy na ochronie uszu, czoła oraz zatok przed zimnem, to wówczas doskonale sprawdzi się opaska, która to zapewnia dobre odprowadzanie ciepła przez czubek głowy.
Dobrą opcją jest też kominiarka, która może być używana jako opaska oraz jako czapka i wszystko zależy od tego, w jaki sposób ją założy rowerzysta. Niezwykle istotny jest rodzaj materiału z jakiego została wykonana kominiarka. Zawsze powinien on dobrze radzić sobie z odprowadzaniem wilgoci oraz zapewniać łatwe oddychanie.
Natomiast gdy temperatura na dworze poszybuje mocno w dół, wówczas to idealnie sprawdzi się czapka z membraną, która jest wiatroodporna oraz wodoodporna.